Цей день в історії: Перша світова війна

28 Липня 2021 р. 122

Цей день в історії: Перша світова війна

Скориставшись відмовою Сербії виконати принизливий для незалежної держави ультиматум, 28 липня 1914 року Австро-Угорщина оголосила їй війну. Втручання у події Росії і Німеччини перетворило війну на Балканах у загальноєвропейську, яка вже за кілька місяців переросла у світову.

Версальський мир не став прелюдією до довголітнього миру. Професор Дюра Гарді пояснює: «Загинуло вісім, за деякими джерелами аж десять мільйонів осіб. Це жахливі жертви. Європа після війни опинилася в глибокій кризі.
З іншого боку, після розпаду чотирьох імперій Європа намагалася встановити систему на принципі національних держав. Звичайно, коли йдеться про створення національних держав на певних територіях – то одні втрачають, а інші здобувають території. Післявоєнна криза та криза національного питання згодом призвели до реалізації політичних проектів націонал-соціалізму та комунізму. Суперечливості між цими проектами
тривали й, внарешті, втягнули Європу в Другу світову війну, котра за наслідками була багато жахливішою від Першої світової».

Події
18 Вересня 2021 р. 171
Шкільні новини
17 Вересня 2021 р. 129
Шкільні новини
14 Вересня 2021 р. 252
Шкільні новини
6 Вересня 2021 р. 313