Леся Вороніна

10 Квітня 2020 р. 3530

Леся Воронина: Дитячий письменник - це діагноз

Народилася Леся Воронина (Вороніна Олена Анастасіївна) 21 березня 1955 року в Києві в письменницькій родині. Назвали дівчинку Лесею на честь великої письменниці Лесі Українки. Її дід Прохор Воронін був письменником, тато – художником-оформлювачем і реставратором, а мама – перекладачем художніх творів. Вдома у них завжди було багато книг. Отож, книжки для маленької Лесі були цілим світом.

Леся рано навчилася читати, а згодом і сама почала вигадувати різні цікаві історії, адже росла досить кмітливою, веселою фантазеркою.

Для публікації власних творів використовувала такі псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна, Сестра Лесич.

У юності захоплювалася східними двобоями та йогою. Весела і товариська Леся була лідером серед однолітків. Однокласники дуже любили слухати її кумедні побрехеньки. 1972 року Леся Воронина вступила на заочне відділення філологічного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, закінчивши його 1979 року. За роки навчання вона працювала кур’єром у Спілці письменників України, лаборантом у школі, навіть електромонтером на деревообробному комбінаті, а також екскурсоводом у Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово (етнографічний музей просто неба на південній околиці Києва) та на інших роботах. Мандрувала автостопом Україною та на байдарках – Польщею.

Перші казки Леся Воронина написала для сина Євгена, щоб якось втихомирювати досить рухливого і веселого хлопчика.

Леся Воронина – переможниця багатьох літературних конкурсів


2004 р. – лауреат Всеукраїнської акції “Книжка року” (за книжку “Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру”).
2005 р. – лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіно-сценаріїв і п'єс “Коронація слова” (за книжку “Таємниця Пурпурової планети”).
2006 р. – лауреат Міжнародного літературного конкурсу “Дитячий Портал” (за книжку “Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9”).
2008 р. – лауреат конкурсу “Книжка року Бі-Бі-Сі” (за книжку “Нямлик і балакуча квіточка”).
2009 р. – володар першої премії VІ Московського Міжнародного конкурсу “Мистецтво книги” в номінації “Книга для дітей та юнацтва” (за книжку “Сни Ганса Християна”) і Гран-прі Національного конкурсу “Краща книга України-2009” (за книжку “Сни Ганса Християна”). Цього ж року письменниця посіла ІІ місце на конкурсі “Книжковий дивосвіт України” (за книжку “Сни Ганса Християна”).
2010 р. – дипломант Всеукраїнського конкурсу романів, кіно-сценаріїв і п'єс “Коронація слова-2010” (за книжку “У пошуках Огопого”).
2012 р. – переможець конкурсу “Книга року Бі-Бі-Сі-2012” (за книжку “Таємне Товариство Боягузів та Брехунів”).

Твори Лесі Ворониної


Воронина Л. Нямлик і Балакуча Квіточка
В цій книжці тривають цікаві та веселі пригоди дівчинки Олянки та нямлика Буцика. З ними ви побуваєте на Святі Великої Ложки, приборкаєте Привида Здичавілого Сантехніка та переживете ще чимало карколомних пригод. За цю книгу у 2008 році письменниця стала лауреатом конкурсу “Книжка року Бі-Бі-Сі”.
Воронина Л. Планета Смугастих Равликів : фантастична повість
Дівчинка Оля разом зі своїм вірним котом Гарбузиком мандрує мінливою Галактикою. Скільки чудернацьких пригод їх чекає, але чудове вміння Олі не губитися у найнеймовірніших ситуаціях завжди їх виручає. Коли потрібно – видує гігантську кулю із жуйки і перелетить через жахливу прірву. Коли потрібно – зуміє визволитися з полону, прочитати складну карту-головоломку, відкрити найвигадливіші замки. І все це тому, що ніколи не стає на бік зла. Отож, читайте і перемагайте завжди, як Оля.
Воронина Л. Прибулець з Країни Нямликів
Чи вірите ви в те, що звичайна манна каша може робити дива? Мабуть, що ні. А ось письменниця Леся Воронина розповідає фантастичну історію про те, як манна каша творить дива. Дівчинка Олянка познайомилась із кумедним чоловічком на ім'я Буцик, який полюбляє Чарівну Страву та вміє чаклувати. А що було далі – прочитайте!
Воронина Л. Про Брюса Лі; Махатму Ганді; Жорж Санд; Фридеріка Шопена; Івана Миколайчука : оповідання
Надзвичайно цікаві, повчальні оповідання про дитинство талановитих та знаменитих людей вміщені до даної книги. Письменниця Жорж Санд, композитор Фридерік Шопен, актор Іван Миколайчук, великий вчитель Махатма Ганді, майстер східних єдиноборств та зірка американського кіно Брюс Лі, які багато в чому змінили наш світ. Письменниця сподівається, що історії дитинства цих видатних людей допоможуть і вам, юні читачі, знайти власний, неповторний шлях у житті.
Воронина Л. Різдвяна казка від слона Гудзика
Цю книгу письменниця написала для молодших школяриків. Якщо ви хочете разом із дівчинкою Ясею долучитися до пригод неймовірно веселого і винахідливого слона Гудзика – прочитайте цю книжку.
Воронина Л. Смак олімпійського золота
Для того, щоб досягти великих перемог, не достатньо мати талант. Його потрібно постійно розвивати, гартуючи волю і характер. Так, як це зробила славетна олімпійська чемпіонка з веслування на байдарці Інна Осипенко-Радомська. Про її дитинство, сповнене жаги до спорту, захоплююче розповідає юним читачам Леся Воронина.
Сни Ганса Християна
Г.Х.Андерсена вважають чарівником – казки його ніколи не старішають і продовжуються в нових історіях. Ось і ця диво-книжка відображає трепетне світло, тепло і ніжність його снів. А допомогла нам це відчути талановита письменниця Леся Воронина.
Воронина Л. Суперагент 000. Нові пригоди : дитячий детектив
До книги ввійшло декілька повістей: “У пащі крокодила”, “Пастка у підземеллі”, “Таємниця підводного міста”, “У залізних нетрях”. Герой цих повістей – незламний Суперагент 000 Гриць Мамай розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі. Книга сповнена цікавими пригодами, блискучим гумором та іронією.
Воронина Л. Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру : дитячий детектив
До цієї книги, за яку письменниця у 2004 році стала лауреатом Всеукраїн-ської акції “Книжка року”, ввійшла надзвичайно цікава, шалена історія “У пошуках золотого кенгуру”.
Обов'язково прочитайте всі ці неймовірні, дивовижні, фантастичні, героїчні історії, головний герой яких Суперагент Гриць Мамай. Прочитайте і повеселіться!
Воронина Л. Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9 : пригодницька повість
Підступні та хижі синьоморди – представники страшної цивілізації міжгалактичних загарбників атакують Землю, адже їм дуже до смаку наші комахи. Герої цієї пригодницько-фантастичної повісті потрапляють у небезпечні, а часом і неймовірні ситуації, вчаться долати переляк і перемагати власну слабодухість, рятуючи інших. Отож, пориньте у світ карколомних пригод звичайного хлопчика Климка, який зумів пройти випробування, поборов свій страх і став сміливим. Книга стала лауреатом Міжнародного літературного конкурсу 2006 року “Дитячий портал”.
Воронина Л. Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьо-морда : повість .
Щоб ви зробили, якби довідались, що на нашу планету має прибути десант космічних піратів-синьо-мордів? Злякалися б, здивувались, подумали б, що жарт? Та виявляється, що загроза цілком серйозна. І лише Клим Джура і його вірні друзі можуть врятувати людство від катастрофи. Але для цього необхідно проникнути у підземний саркофаг і розгадати таємницю єгипетських богів. Лише прочитавши цю повість, ви дізнаєтесь, друзі, чи пощастить героям повісті знешкодити підступних прибульців.
♦ Воронина Л. Таємне Товариство Боягузів та Брехунів : повісті
Ця книга містить дві надзвичайно цікаві повісті: “Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9” і “Пастка для синьоморда, або Таємне Товариство Брехунів”. Головний герой цих творів – звичайнісінький хлопець, який захворів на незвичайну хворобу – пригодоманію! Прочитавши ці захопливі повісті, ви станете не лише учасниками фантастичних подій, а й зрозумієте, що людина, яка здолала свій страх, може перемогти наймогутніших ворогів.
Воронина Л. Таємниця Пурпурової планети : фантастична повість
Чи хотіли б ви за допомогою вогняної кульки потрапити на Пурпурову планету і врятувати космічного мандрівника Люма, або побувати на Міжгалактичному фестивалі смугастих равликів? Якщо вам цікаво взяти участь у таких неймовірно веселих і небезпечних пригодах – негайно читайте цю фантастичну повість. У 2005 році Л.Воронина за книгу “Таємниця Пурпурової планети” стала лауреатом конкурсу “Коронація слова”.
Воронина Л. У пошуках Огопого : (нотатки навколосвітньої мандрівниці)
Все своє свідоме життя Леся Воронина подорожує: автостопом, потягами, літаками, байдарками, верблюдами, віслюками. Про свої захоплення, погляди та враження від мандрівок вона розповіла в першій “дорослій“ книзі “У пошуках Огопого”. Фактично, це і є захоплива мандрівка часом і простором, до якої письменниця запрошує всіх, хто любить шалені пригоди, несподівані зустрічі та непередбачувані повороти долі.
Воронина Л. Хлюсь та інші : оповідання
Це книга веселих та фантастичних оповідань про чудовий і незвичайний навколишній світ. Варто лише почитати ці оповідання, уважно подивитись навколо і кумедний водяник Хлюсь, прибульці з другої планети білі жаби, папуга-феномен і кіт-вегетаріанець подружаться з вами. Світ стане цікавим і веселим, загадковим.
Неодмінно прочитайте ці фантастичні, цікаві, веселі твори, друзі!. Нехай світлі, чесні і добрі книги Лесі Ворониної принесуть вам багато знань, радості і задоволення.